Milan Stryja Photography

Milan Stryja Photography

Milan Stryja Photography locationSlough, Berkshire

(9 Reviews)

Wedding photographer, originally from the Czech Republic and now based in Berkshire, Milan Stryja is an experienced professional with a passion for photography. His unique signature style has been described as strong, clean and contemporary and he has recently been featured in Vogue, Brides Magazine and other prestigious publications in the UK and US.
He incorporates a touch of fashion photography into the classic wedding setting to achieve his exclusive style. He will capture the magic of your day with his professional and unobtrusive approach, providing classical "must have" photographs, as well as those unmissable informal gems, as you and your guests enjoy your special day.
His special feature "PhotoBooth" concept is loved by all Brides & Grooms and their guests. This will provide you and your party with lots of fun on the day, and a range of photographs which can find their way onto your mantelpiece or your Facebook profile.

Milan Stryja Photography Reviews

Milan Stryja Photography Reviews


Review of Milan Stryja Photography by Natálie Slivková
5 Natálie Slivková

Strucne a kratce.... Doporucuji.... Skvely pristup a fotky taky :-)

Review of Milan Stryja Photography by Hanča Krejsová
5 Hanča Krejsová

Focení bylo skvělé a s fotkami jsme moc spokojené, děkujeme! :)

Review of Milan Stryja Photography by Kamila Crush
5 Kamila Crush

Nervozita z prvního focení okamžitě opadla, skvělý lidský a zároveň profesionální přístup, ochota domluvit se na čemkoliv. Vřele doporučuji.

Review of Milan Stryja Photography by Michaela Najmanová Vovčičková
5 Michaela Najmanová Vovčičková

Velice mile nás překvapila rychlost a kvalita práce pana fotografa. Naše rodinné focení probíhalo v příjemné atmosféře, dokázal pracovat s miminkem i s puberťákem. Vznikly nádherné a originální fotografie a pro nás památka na celý život. Děkujeme 😊

Review of Milan Stryja Photography by Erich Piewak
5 Erich Piewak

Příjemná spolupráce, profesionální přístup, krásné fotky! Co víc si přát :)) Vřele doporučuji �

Review of Milan Stryja Photography by Hanka Pacnerová
5 Hanka Pacnerová

Hledali jsme neco originalniho a nasli jsme Milana a jeho pudu :). Vse podstatne je napsane v predchozich recenzich, za nas můžeme vyzdvihnout pristup, ochotu a rychlost zpracovani fotek :).

Review of Milan Stryja Photography by Lenka Hlávková
5 Lenka Hlávková

Necháváme se pravidelně fotit, Milan jednoznačně nejlépe dovedl našeho dvouletého syna přimět k tomu, aby alespoň částečně spolupracoval. Fotky na staré půdě působí velmi neotřele a babičky na Vánoce budou mít radost. Oceňuji hlavně kreativitu fotografa a nápady na pózy a grimasy, které normálního smrtelníka nenapadnou.

Review of Milan Stryja Photography by Jan Vondrák
5 Jan Vondrák

Milan nám fotil svatbu. Několikrát jsme se předem sešli, abychom si probrali naše představy a možnosti. Milan se důkladně připravil a pak už to vše jelo jako po másle. Při focení jsme se bavili, díky tomu i příjemně uvolnili a výsledek myslím stojí za to! Máme krásnou vzpomínku.
Milan má spoustu zkušeností umí poradit, doporučit, odlehčit od napětí i vyhecovat. Vřele doporučuji. Naše svatební focení s ním určitě nebylo poslední. Děkujeme.

Review of Milan Stryja Photography by Radmila Radka
5 Radmila Radka

Delší dobu jsem přemýšlela o fotkách, které budu s nádechem sportu. Potřebovala jsem někoho, kdo vystihne to, co bych na fotkách chtěla zachytit. S Milanem se nám to společně povedlo. Perfektní domluva a spolupráce. Vypadá to, že máme v TP štěstí na nového PANA profesionála!

Milan Stryja Photography


Click to rate:

Milan Stryja Photography on Google Maps

Milan Stryja Photography Location

U Radnice 956/8, 415 01 Teplice, Czechia

Find companies like this!

Whatever your requirement, Bark will help you find local companies like Milan Stryja Photography.
Just post your project to Bark and we'll find the most suitable companies for you.

Milan Stryja Photography provides the following services:


Check mark

Attach photos and files
See Quotes Skip
Are you sure that you want to leave?