Tarvonen - Concert Videotaping - Tampere, Finland

Jukka Tarvonen

Tampere, Finland

Services

Concert Videotaping

  • Full time
  • Part time
  • One time
  • Contract
  • Temp

Work History

ÄÄNITTÄJÄ, VIDEOIJA & VALOKUVAAJA

Erinäiset Tampereella konsertoivat bändit

From December 2007

BÄNDISOITTORYHMÄN VERTAISOHJAAJA

Mielenterveysyhdistys TAIMI ry

June 2006 - November 2012

Kehitysvammaisten laulu- & soittoryhmän ohjaaja

Epilän toimintakeskus

September 1996 - April 1997

BÄNDISOITONOHJAAJA

Tampereen, Ylöjärven, Nokian sekä Kangasalan koulu-, sosiaali-, kulttuuri- ja nuorisotoimet

October 1994 - April 2004

Kehitysvammaisten laulu- & soittoryhmän ohjaaja

Nokian toimintakeskus - Hempankaari

September 1994 - April 1997

MUSIIKKITERAPEUTIN SIJAINEN

Pitkäniemen psykiatrinen sairaala

September 1994 - March 1995

TV-TAUSTA- & TUNNUSMUSIIKIN SÄVELTÄJÄ / ÄÄNITTÄJÄ

Finlands Svenska Television (FST) / Suomenruotsalainen TV

January 1993 - December 1993

OSASTONLÄÄKÄRIN SIJAINEN / APULAISLÄÄKÄRI

Vaasan Keskussairaala - Centralsjukhuset i Vasa

June 1989 - August 1993

Näyttämömies

Vaasan nukketeatterifestivaalit / Vaasan kaupungin kulttuuritoimi

June 1985 - June 1987

MIELISAIRAANHOITAJAN / MIELENTERVEYSHOITAJAN SIJAINEN

Mustasaaren kriminaalimielisairaala (Suomen valtion omistama)

August 1985 - December 1985

ANESTESIAHOITAJAN / NUKUTUSHOITAJAN SIJAINEN

Vaasan Keskussairaala - Centralsjukhuset i Vasa

March 1985 - May 1985

PERUSHOITAJAN / APUHOITAJAN / SAIRAANHOITAJAN SIJAINEN

Vaasan kaupunginsairaala - Vasa stadssjukhus

November 1984 - August 1988

AHTAAJA (syksy 1984 & kesä 1985)

Vaasan satama - Oy Stevedoring AB

October 1984 - August 1985

MIELISAIRAANHOITAJAN / MIELENTERVEYSHOITAJAN SIJAINEN

Huutoniemen mielisairaala - Roparnäs sinnessjukhus

June 1982 - July 1985

METALLIMIES / SORVAAJA / PORAAJA / VALSSAAJA / KIERTEYTTÄJÄ

Konepaja P. Niemi ky.

June 1978 - August 1981

Projects

Concerts, which I have photographed:

http://picasaweb.google.fi/jukka.tarvonen

5. Quinteto Otra Vez & Martin Alvarado (Klubi - Tampere 28.3.2007)

7. Niklas Winter & Severi Pyysalo Quartet (Doo-Bop Club - Vaasa 21.4.2007)
8. Det Funkar (Sweden) (Doo-Bop Club - Vaasa 27.4.2007)
9. Cawala (Club 25 - Vaasa 28.4.2007)
10. Pofony (Club 25 - Vaasa 28.4.2007)
11. Radical M Project (Club 25 - Vaasa 28.4.2007)
12. Pepa Päivinen Quartet (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 2.11.2007)
13. Markus Holkko Quintet (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 2.11.2007)
14. Jarmo Saari Solu (Klubi - Tampere 14.11.2007)
15. Anssi Tikanmäki Orchestra (Klubi - Tampere 14.11.2007)
16. Foxy Flammable (Ravintola Hellä - Tampere 21.12.2007)
17. Kamala (Ravintola Hellä - Tampere 21.12.2007)
18. For Selena and Sin (Ravintola Hellä - Tampere 21.12.2007)
19. Beautiful Betrayal (Ravintola Hellä - Tampere 21.12.2007)
20. Velcra (Ravintola Hellä - Tampere 17.1.2007)
21. The Huligans (Klubi - Tampere 25.1.2008)
22. Havana Black (Klubi - Tampere 25.1.2008)
23. Cosmo Jones Beat Machine (Klubi - Tampere 15.2.2008)
24. Absoluuttinen Nollapiste (Klubi - Tampere 15.2.2008)
25. Rhythm Bothers (Paapan Kapakka 31.1.2008
26. Ultramayhem (Inferno - Jyväskylä 22.2.2008)
27. The Black League (Redneck - Jyväskylä 22.2.2008)
28. Havana Black (Redneck - Jyväskylä 22.2.2008)
29. Ville Ahonen & Jani Hietanen (Klubi - Tampere 1.3.2008)
30. Kauko Röyhkä & Riku Mattila (Klubi - Tampere 1.3.2008)
31. Shake (Virgin Oil - Helsinki 7.3.2008)
32. Havana Black (Virgin Oil - Helsinki 7.3.2008)
33. Kauko Röyhkä & Riku Mattila (Sirkus - Hämeenlinna 28.3.2008)
34. Lunk (Rock Town - Hämeenlinna 28.3.2008)
35. Astrid Swan (Klubi - Tampere 9.4.2008)
36. Anna Järvinen (Klubi - Tampere 9.4.2008)
37. Sväng (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 10.4.2008)
38. J. Jyrkänkoski Bluetone & Jukka Gustavson + Jukka Mäkinen (Telakka 9.5.2008)
39. Bluesbone (Teatterikahvila Kivi - Tampere 15.5.2008)
40. Moonsorrow (Ravintola Hellä - Tampere 16.5.2007)
41. Bobby Radcliff (Teatterikahvila Kivi - Tampere 22.5.2008)
42. Galaxy Riders (Music Bar Amadeus - Tampere 18.6.2008)
43. Foxy Flammable (Music Bar Amadeus - Tampere 18.6.2008)
44. Kauko Röyhkä & Riku Mattila (Tammerfest, keskustorin teltta - Tampere 9.7.2008)
45. Scandinavian Music Group (Tammerfest, Pakkahuone - Tampere 10.7.2008)
46. Body (Tammerfest, Klubi - Tampere 10.7.2008)
47. Von Hertzen Brothers (Tammerfest, Pakkahuone - Tampere 10.7.2008)
48. Martin Alvarado (Frenckellin sisäpiha - Tampere 31.7.2008)
49. Grand Slam (Pakkahuone - Tampere 15.8.2008)
50. Eleanoora Rosenholm (Porin teatteri 30.8.2008)
51. Kuusumun Profeetta (Porin teatteri 30.8.2008)
52. Ville Särmän Illuusio (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 6.9.2008)
53. Forest & Crispian (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 6.9.2008)
54. Joose Keskitalo & Kolmas Maailmanpalo (Telakka - Tampere 6.9.2008)
55. Alpo ja Tomi (Klubi - Tampere 6.9.2008)
56. Rättö & Lehtisalo (Klubi - Tampere 6.9.2008)
57. Familjen (Klubi - Tampere 6.9.2008)
58. Anssi Tikanmäen Filmiorkesteri - Juha (Pakkahuone - Tampere 11.9.2008)
59. Alamaailman Vasarat (Klubi - Tampere 11.9.2008)
60. RinneRadio (Klubi - Tampere 11.9.2008)
61. Pauli Hanhiniemi & Hehkumo (LunaRock I, Pakkahuone - Tampere 17.9.2008)
62. Nightingales (LunaRock I, Pakkahuone - Tampere 17.9.2008)
63. PULSE - Tribute To Pink Floyd (Klubi - Tampere 18.9.2008)
64. Maailmantango-festivaali (Pakkahuone & Klubi 19.-21.9.2008)
65. Nieminen & Litmanen (Yo-talo - Tampere 24.9.2008)
66. Eleanoora Rosenholm (Yo-talo - Tampere 24.9.2008)
67. White Flame (Yo-talo - Tampere 25.9.2008)
68. Manzana (Yo-talo - Tampere 25.9.2008)
69. Stringpurée Band (Klubi - Tampere 2.10.2008)
70. Pasborg's ODESSA 5 (Denmark) (Klubi - Tampere 2.10.2008)
71. Scripe (Klubi - Tampere 14.10.2008)
72. Rain Diary (Klubi - Tampere 14.10.2008)
73. Silhuetti (Klubi - Tampere 14.10.2008)
74. The Body (Klubi - Tampere 14.10.2008)
75. Beat Less (Klubi - Tampere 14.10.2008)
76. Manzana (Klubi - Tampere 14.10.2008)
77. Carlos del Junco & Wang Dang Dudes (Teatterikahvila Kivi - Tampere 16.10.2008)
78. Carlos del Junco & Wang Dang Dudes (Telakka - Tampere 22.10.2008)
79. Paavo Ranisen muistokonsertti - Paappas Group, Matti Heinivahon Johtokunta, Jazztet, Nokia Big Band (Hällä-näyttämö - Tampere 26.10.2008)
80. Jouni Hokkanen Quintet (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 29.10.2008)
81. Black Motor (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 29.10.2008)
82. Esa Pietilä Four Stream (27th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 31.10.2008)
83. Aki Rissanen - Robin Verheyen Duo (27th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 31.10.2008)
84. Niklas Winter (27th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 31.10.2008)
85. Iiro Rantala New Trio (27th Tampere Jazz Happening, Klubi 31.10.2008)
86. Unit (27th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 1.11.2008)
87. Halme Prospect (27th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 1.11.2008)
88. The Stance Brothers (27th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 1.11.2008)
89. Goonyn muistojamit - Jazz von Frenckell, PirSKe Jazz Band, Antti Aitaneva Quartet, Matti Heinivahon Johtokunta (Laterna - Tampere 11.11.2008)
90. Wang Dang Dudes (Paapan Kapakka - Tampere 11.11.2008)
91. Matti Heinivahon Johtokunta (Paappa - Tampere 25.11.2008)
92. Hi-Lo&InBetween (Klubi - Tampere 28.11.2008)
93. Kiki Pau (Klubi - Tampere 28.11.2008)
94. Eleanoora Rosenholm (Klubi - Tampere 28.11.2008)
95. Ernie Hammes & Uptown Players (Hällä-näyttämö - Tampere 9.12.2008)
96. Tritowners (Paapan Kapakka - Tampere 18.12.2008)
97. Ta-Tu (Paapan Kapakka - Tampere 8.1.2009)
98. The Steam (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 9.1.2009)
99. Serafiina Four (Paapan Kapakka - Tampere 22.1.2009)
100. Gilda & Jazztet (Paapan Kapakka - Tampere 23.1.2009)
101. Jazzjamit (Kahvila Valo - Tampere 28.1.2009)
102. Jukka Mäkinen, Jo' Buddy, Alaska Kalanen (Kivi - Tampere 29.1.2009)
103. Eeva Kontu Groove (Paapan Kapakka - Tampere 31.1.2009)
104. Black Motor & co (Kulttuurikahvila Hertta - Tampere 2.2.2009)
105. Aapo Heinonen Trio (Paapan Kapakka - Tampere 3.2.2009)
106. Jazzjamit (Paapan Kapakka - Tampere 4.2.2009)
107. Big House (Paapan Kapakka - Tampere 6.2.2009)
108. Hi-Lo&InBetween (Pub Huurupiilo - Tampere 7.2.2009)
109. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 9.2.2009)
110. Trading Fours (Paapan Kapakka - Tampere 10.2.2009)
111. Two Timers (Teatterikahvila Kivi - Tampere 12.2.2009)
112. Tri O. Karma & Ruutinkeksijät (Pub Huurupiilo - Tampere 14.2.2009)
113. BluesLovers-jamit "Mardi Gras in New Orleans" (Yo-talo - Tampere 17.2.2009)
114. Henri Marjamäki & Friends (Paapan Kapakka - Tampere 18.2.2009)
115. Emma Salokoski Ensemble (Klubi - Tampere 20.2.2009)
116. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 23.2.2009)
117. Husband plays Pekka Pohjola (Yo-talo - Tampere 25.2.2009)
118. J. Leino & the Bluestroyers (Teatterikahvila Kivi - Tampere 26.2.2009)
119. Röyhkä ja Rättö ja Lehtisalo (Yo-talo - Tampere 27.2.2009)
120. Blues Company (Pub Huurupiilo - Tampere 28.2.2009)
121. Steve Slept (Klubi - Tampere 28.2.2009)
122. The Souls (Klubi - Tampere 2.3.2009)
123. Danko Jones (Klubi - Tampere 2.3.2009)
124. Aapo Heinonen Trio (Paapan Kapakka - Tampere 3.3.2009)
125. Jazzjamit (Paapan Kapakka - Tampere 4.3.2009)
126. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 9.3.2009)
127. Gene Taylor Band (Teatterikahvila Kivi - Tampere 12.3.2009)
128. BluesLovers-jamit ”Ladies sing the Blues” (Yo-talo - Tampere 17.3.2009)
129. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 23.3.2009)
130. Jazzjamit (Kahvila Valo - Tampere 25.3.2009)
131. Baby Boy Varhama & The Jinx (Teatterikahvila Kivi - Tampere 26.3.2009)
132. Shannon Rowley (Telakka - Tampere 27.3.2009)
133. Black Motor & TACO BELLS (Kulttuurikahvila Hertta - Tampere 30.3.2009)
134. Jazzjamit (Paapan Kapakka - Tampere 1.4.2009)
135. R. J. Mischo Band (Teatterikahvila Kivi - Tampere 2.4.2009)
136. Soulfallen (Yo-talo - Tampere 2.4.2009)
137. iRonica (Yo-talo - Tampere 2.4.2009)
138. Heikki Silvennoinen, Jukka Gustavson & Pepe Ahlqvist (Sorsapuistosali 3.4.2009)
139. Gypsy Swing Kick (Kulttuurikahvila Hertta - Tampere 3.4.2009)
140. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 6.4.2009)
141. Akustinen "Open Stage" Maitolava Klubi (Ravintola Artturi - Tampere 7.4.2009)
142. Underground Groovement (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 8.4.2009)
143. Last Calls (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 8.4.2009)
144. Low Life Rock´N´Roll Philosophers (Korjaamon Baari - Helsinki 10.4.2009)
145. Kuusumun Profeetta (Korjaamon Baari - Helsinki 10.4.2009)
146. The Steam (Pub Kujakolli - Tampere 11.4.2009)
147. Goon (Vastavirta-Klubi - Tampere 11.4.2009)
148. Last Calls (Vastavirta-Klubi - Tampere 12.4.2009)
149. Underground Groovement (Vastavirta-Klubi - Tampere 12.4.2009)
150. Brups (Ravintola Amarillo - Vaasa 14.4.2009)
151. The Nipples (Ravintola Amarillo - Vaasa 14.4.2009)
152. The Organ Traders (Paapan Kapakka - Tampere 15.4.2009)
153. Naisten "Open Stage" Maitolava Klubi (Ravintola Artturi - Tampere 16.4.2009)
154. Villieläin (Ravintola Hellä - Tampere 17.4.2009)
155. Razorblend (Pub Dog's Home - Tampere 18.4.2009)
156. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 20.4.2009)
157. Silver Moth (Ravintola Hellä - Tampere 23.4.2009)
158. Sparzanza (Ravintola Hellä - Tampere 23.4.2009)
159. Enemynside (Ravintola Hellä - Tampere 24.4.2009)
160. Blaze Bailey (Ravintola Hellä - Tampere 24.4.2009)
161. Nurkostam (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 25.4.2009)
162. Pelle Miljoona (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 25.4.2009)
163. Dead Bobrikov plays Dead Kennedys (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 25.4.2009)
164. ”Versoava ruumis, vuorilla tuulee” -tanssiesitys (Klubi - Tampere 26.4.2009)
165. ”Kaksine” -tanssiesitys (Klubi - Tampere 26.4.2009)
166. Tanssijamit (Klubi - Tampere 26.4.2009)
167. Black Motor with Verneri Pohjola & Tiitus Petäjäniemi (Kulttuurikahvila Hertta - Tampere 27.4.2009)
168. Jazz von Frenckell (Ravintola Laterna - Tampere 28.4.2009)
169. Trading Fours (Ravintola Laterna - Tampere 28.4.2009)
170. Gilda Kallonen (Ravintola Laterna - Tampere 28.4.2009)
171. Jeena Rancken (Ravintola Laterna - Tampere 28.4.2009)
172. Mambo Taxi (Paapan Kapakka - Tampere 28.4.2009)
173. Cool Quartet (Paapan Kapakka - Tampere 29.4.2009)
174. Control plays Clash (Kulttuurikahvila Hertta - Tampere 30.4.2009)
176. For Selena and Sin (Music Bar Sputnik - Tampere 2.5.2009)
177. Manzana (Music Bar Sputnik - Tampere 2.5.2009)
178. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 4.5.2009)
179. Aapo Heinonen Trio (Paapan Kapakka - Tampere 5.5.2009)
180. Jazzjamit (Paapan Kapakka - Tampere 6.5.2009)
181. The Flying Dutchman Jazz Quartet (Paapan Kapakka - Tampere 7.5.2009)
182. Marko Syrjäläinen (Kulttuurikahvila Hertta - Tampere 9.5.2009)
183. Satumaa - Suomalaisen iskelmän kultaiset vuodet (1930-1969) (Klubi 12.5.2009)
184. J. Jyrkänkoski Bluesband & Harri Marstio (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 14.5.2009)
185. J. Jyrkänkoski Bluesband & Jukka Mäkinen (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 14.5.2009)
186. Deaf Saint (Pub Dog's Home - Tampere 16.5.2009)
187. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 18.5.2009)
188. Antón Jiménez (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 20.5.2009)
189. Aortaorta (Pispalan 28. karnevaalit - Tampere 23.5.2009)
190. Naiskuoro Pispalan Tellus (Pispalan 28. karnevaalit - Tampere 23.5.2009)
191. Heikki Salo (Pispalan 28. karnevaalit - Tampere 23.5.2009)
192. Black Motor (Pispalan 28. karnevaalit - Tampere 23.5.2009)
193. Tapani Tyrväisen Iskelmä-Combo (Pispalan 28. karnevaalit - Tampere 23.5.2009)
194. Hásputri (Pispalan 28. karnevaalit - Tampere 23.5.2009)
195. Black Motor + Heikki J. Heinonen, Tiitus Petäjäniemi & Rauli Rantanen (Kulttuurikahvila Hertta – Tampere 25.5.2009)
196. Jazzjamit (Kahvila Valo - Tampere 27.5.2009)
197. Matti Heinivahon Johtokunta (Paapan Kapakka - Tampere 27.5.2009)
198. Jalava (Klubi - Tampere 28.5.2009)
199. Kaseva (Klubi - Tampere 28.5.2009)
200. Jamit (Amadeus Music Bar - Tampere 31.5.2009)
201. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 1.6.2009)
202. Horse Power (Night Bricks - Tampere 7.6.2009)
203. GigShot plays Queen (Music Bar Sputnik - Tampere 9.6.2009)
204. Boogie Woogie Kings plays AC-DC (Night Bricks - Tampere 11.6.2009)
205. Messengers (Tammerkoski laiva - Tampere 12.6.2009)
206. Trio Potslojo (Rajaportin sauna - Tampere 13.6.2009)
207. Hásputri (Rajaportin sauna - Tampere 13.6.2009)
208. Freakdom jamit (Kujakolli - Tampere 13.6.2009)
209. SnoWhite (Vastavirta-Klubi - Tampere 13.6.2009)
210. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 15.6.2009)
211. Beat Less (Klubi - Tampere 16.6.2009)
212. Matti Heinivahon Johtokunta & Monica Aspelund (Paapan Kapakka 17.6.2009)
213. Black Motor with Otto Eskelinen & Tuomas Eriksson (Hertta 23.6.2009)
214. Aapo Heinonen Trio (Paapan Kapakka - Tampere 23.6.2009)
215. PULSE - Tribute to Pink Floyd (Apollo Live Club - Helsinki 24.6.2009)
216. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 29.6.2009)
217. Röyhkä, Rättö & Lehtisalo (Tammerfest, Klubi - Tampere 8.7.2009)
218. Led Zeppelin Tribute (Music Bar Amadeus - Tampere 9.7.2009)
219. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 13.7.2009)
220. Aapo Heinonen Quartet feat. Veikki Virkajärvi (Paappa - Tampere 16.10.2009)
221. Kahden miehen Galaxy (Seppo Kantonen & Joonas Riippa) (28th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 30.10.2009)
222. Aaltonen - Laine Power Duo (28th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 30.10.2009)
223. Gustavson - Björkenheim Quartet (28th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 30.10.2009)
224. Timo Lassy Band (28th Tampere Jazz Happening, Klubi 30.10.2009)
225. Lomo (LunaRock II, Klubi - Tampere 19.11.2009)
226. Ketunnenät (LunaRock II, Klubi - Tampere 19.11.2009)
227. Viimeinen Myyntipäivä (LunaRock II, Klubi - Tampere 19.11.2009)
228. Neljäs Avain (LunaRock II, Klubi - Tampere 19.11.2009)
229. Kuusumun Profeetta (Yo-talo - Tampere 21.11.2009)
230. PULSE - Tribute to Pink Floyd (Klubi - Tampere 28.1.2010)
231. Viimeinen Myyntipäivä (Ravintola Peyton Place - Tampere 20.2.2010)

236. Viimeinen Myyntipäivä (Ravintola Peyton Place - Tampere 19.6.2010)

241. Rhythm Brothers (Paapan Kapakka - Tampere 6.8.2010)
242. Aapo Heinonen Quartet (Paapan Kapakka - Tampere 13.8.2010)

254. Norna (Vastavirta Klubi - Tampere 17.11.2010)
255. LateXjesuS (Vastavirta Klubi - Tampere 17.11.2010)

257. The Physicists (DarkSide Club - Helsinki 20.11.2010)
258. LateXjesuS (DarkSide Club - Helsinki 20.11.2010)
259. MPT-Trio (LunaRock III, Klubi - Tampere 25.11.2010)
260. Madelaine and the Mother's Invasion (LunaRock III, Klubi - Tampere 25.11.2010)
261. Dr. Jekyll and Mr. Hyde (LunaRock III, Klubi - Tampere 25.11.2010)
262. White Flame (LunaRock III, Klubi - Tampere 25.11.2010)
263. Reckless Love (LunaRock III, Klubi - Tampere 25.11.2010)
264. Viimeinen Myyntipäivä (LunaRock III, Klubi - Tampere 25.11.2010)

270. Pro Hämeenkatu 10 (Klubi - Tampere 26.1.2011)
271. PULSE - Tribute To Pink Floyd (Klubi - Tampere 28.1.2011)

302. LOMO (LunaRock IV, Yo-talo - Tampere 23.11.2011)
303. Los Hombres (LunaRock IV, Yo-talo - Tampere 23.11.2011)
304. RockWalli (LunaRock IV, Yo-talo - Tampere 23.11.2011)
305. Hauli Bros (LunaRock IV, Yo-talo - Tampere 23.11.2011)

307. Ageness (Yo-talo - Tampere 13.1.2012)
308. Jeavestone (Yo-talo - Tampere 13.1.2012)
309. Kaamos (Yo-talo - Tampere 13.1.2012)
310. PULSE - Tribute To Pink Floyd (Pakkahuone - Tampere 21.1.2012)

312. Takala Project (Klubi - Tampere 5.2.2012)
313. Tintti & Jammi Humalamäki Mainstream (Klubi - Tampere 5.2.2012)
314. Tuppu Orrenmaa Band (Klubi - Tampere 5.2.2012)

316. Sokea Piste (Vastavirta-Klubi - Tampere 19.2.2012)
317. Circle (Vastavirta-Klubi - Tampere 19.2.2012)

320. Markku Petander @ GTR-Tour Festival (Pakkahuone - Tampere 31.3.2012)
321. Jari Yliaho @ GTR-Tour Festival (Pakkahuone - Tampere 31.3.2012)
322. Jartse Tuominen @ GTR-Tour Festival (Pakkahuone - Tampere 31.3.2012)
323. Marzi Nyman @ GTR-Tour Festival (Pakkahuone - Tampere 31.3.2012)
324. Erja Lyytinen @ GTR-Tour Festival (Pakkahuone - Tampere 31.3.2012)
325. Heikki Silvennoinen @ GTR-Tour Festival (Pakkahuone - Tampere 31.3.2012)
326. GTR-Tour Festival jamit @ GTR-Tour Festival (Pakkahuone - Tampere 31.3.2012)
327. Bingo Wings (Klubi - Tampere 4.4.2012)
328. Atatürk Band (Klubi - Tampere 4.4.2012)
329. Kiveskives (Klubi - Tampere 4.4.2012)
330. Rättö ja Lehtisalo (Klubi - Tampere 4.4.2012)

332. Pekka Pohjola Group (Pakkahuone - Tampere 20.4.2012)
333. Frank Zappa Memorial Pancake Breakfast (Klubi - Tampere 20.4.2012)

338. Roll (Pirkonhovi - Tampere 26.5.2012)
339. Hermo (Pirkonhovi - Tampere 26.5.2012)

347. BigHouse with Juli Wood (Ravintola Viikinsaari - Tampere 6.7.2012)
348. Matti Heinivahon Johtokunta featuring Juli Wood (Ravintola Viikinsaari - Tampere 6.7.2012)
349. Kauko Röyhkä & Narttu (Tammerfest, Yo-talo - Tampere 11.7.2012)
350. Devil Box (Savulohirock, Telakka - Tampere 20.7.2012)
351. Joe Vestich (Savulohirock, Telakka - Tampere 20.7.2012)
352. Etni (Savulohirock, Telakka - Tampere 20.7.2012)
353. Seremonia (Savulohirock, Telakka - Tampere 20.7.2012)

357. Diana Drathen and Kuminaidoo (Pub Dog's Home - Tampere 28.7.2012)
358. Kauko Röyhkä & Narttu (Mustalahden satama - Tampere 3.8.2012)

365. Viimeinen Myyntipäivä (Kurun Kievari - Ylöjärvi 18.8.2012)

370. Maailmantango-festivaali - 3 runoilijaa & 3 maailmaa (Telakka - Tampere 14.9.2012)
371. PERFO! Kolme performanssia (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 15.9.2012)
372. Tango-kabaree Yksin (Kulttuuritalo Telakka 16.9.2012)
373. Duo Mattila & Moisseinen (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 16.9.2012)
374. Trio Wanha Svengi & Henrik Perelló (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 16.9.2012)
375. Linea 9 Tango (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 16.9.2012)

381. Noora Tommila & Ilona Jokinen (Klubi - Tampere 12.10.2012)
382. Kauko Röyhkä & Narttu (Klubi - Tampere 12.10.2012)

386. Neljäs Avain (LunaRock V, Ruusan Kahvila - Tampere 21.11.2012)
387. Kruununtausta (LunaRock V, Ruusan Kahvila - Tampere 21.11.2012)
388. Jukka Törmä (LunaRock V, Ruusan Kahvila - Tampere 21.11.2012)

Bassist


1) JESS (proge, Tampere 10/1994-6/1995) http://www.myspace.com/jessbandi

2) Project (instrumentaalinen proge-jazz-rock,Tampere 10/1996-2/2003)

3) Adject / Madelaine and the Mother's Invasion (hard rock,Tampere 6/2006-11/2012) http://www.youtube.com/results?search_query=Madelaine+and+the+Mother%27s+Invasion+%26+LunaRock&oq=Madelaine+and+the+Mother%27s+Invasion+%26+LunaRock&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=6520l8451l0l10182l10l8l0l0l0l1l428l754l3-1.1l2l0

4) Jekkupatteri (pop-rock cover band, Tampere 2/2010-6/2012)
http://www.youtube.com/results?search_type=videos&search_query=Jekkupatteri+Tarvonen&search_sort=video_date_uploaded&uni=3

5) Pimeyden kajo (pop-rock-funk band, Tampere 10/2010-) http://www.youtube.com/results?search_type=videos&search_category=10&uni=3&search_query=Pimeyden+kajo+Jukka+Tarvonen

6) Viimeinen Myyntipäivä (pop-rock-funk-proge band, Tampere 2/2011-) http://www.viimeinenmyyntipaiva.com/
http://www.youtube.com/results?search_type=videos&search_query=Viimeinen+Myyntip%C3%A4iv%C3%A4+Tarvonen&search_sort=video_date_uploaded&uni=3

Drummer


1) Massey Ferguson (rock band, Tampere 6/1997-11/2000)

2) Heavy-bändit lastensuojelunuorten ja erityisluokkalaisten parissa (1-12 kokoonpanoa viikottain, Tampere, Nokia, Ylöjärvi, Kangasala 1994-2004)

3) Moonflower (pop-rock cover band, Tampere (9/2000-6/2003)

4) Mielenterveysyhdistys Taimi ry:n bändiryhmä torstaisin (6/2006-11/2012)

Guitarist


1) Cover-bändi (pop & rock, Vaasa 1978-81)

2) Project (instrumentaalinen proge-jazz-rock, Vaasa 1985-1988)

3) Heavy-bändit lastensuojelunuorten ja erityisluokkalaisten parissa (1-12 kokoonpanoa viikottain, Tampere, Nokia, Ylöjärvi, Kangasala 1994-2004)
1) Kuusikon perhekuntoutuskeskus 10/1994-3/2004 & 1-3/2005 (= 10 vuotta)
2) Kalevan perhetukikeskus 4/1996-2/2003 (= 7 vuoden ajan)
3) Likainen puolitusina" -nuorisoprojekti 12/1995-12/1997 (= 2 vuoden ajan)
4-6) Sampolan koulu 8/1996-5/2003 & 10/2003-3/2004 (6½ vuoden ajan)
7) Saukonpuiston koulu 8/1997-3/2003 (5½ vuoden ajan)
8-9) Soppeenharjun koulu 8/1996-2/1998 maanantaisin (= 1½ vuoden ajan)
10) Emäkosken koulu 8/1996-12/1997 (= 1½ vuoden ajan)
11-12) Pikkolan koulu 8/1997-3/1998 (= 8 kuukauden ajan)

4) Mielenterveysyhdistys Taimi ry:n bändiryhmä torstaisin (6/2006-11/2012)

Concerts, which I have recorded:

http://www.youtube.com/user/JukkaTarvonen

1. Jake's Blues Band (Klubi - Tampere 22.2.2003)
2. Gnomus & Jukka Gustavson (22nd Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 1.11.2003)
3. Technical Justice (Amadeus Music Bar - Tampere 13.11.2003)
4. Trio Candombe (Klubi - Tampere 28.3.2007)
5. Quinteto Otra Vez & Martin Alvarado (Klubi - Tampere 28.3.2007)
6. Allan & Astronauts (Ravintola Waild - Vaasa 20.4.2007)
7. Niklas Winter & Severi Pyysalo Quartet (Doo-Bop Club - Vaasa 21.4.2007)
8. Det Funkar (Sweden) (Doo-Bop Club - Vaasa 27.4.2007)
9. Cawala (Club 25 - Vaasa 28.4.2007)
10. Pofony (Club 25 - Vaasa 28.4.2007)
11. Radical M Project (Club 25 - Vaasa 28.4.2007)
12. Pepa Päivinen Quartet (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 2.11.2007)
13. Markus Holkko Quintet (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 2.11.2007)
14. Jarmo Saari Solu (Klubi - Tampere 14.11.2007)
15. Anssi Tikanmäki Orchestra (Klubi - Tampere 14.11.2007)
16. Foxy Flammable (Ravintola Hellä - Tampere 21.12.2007)
17. Kamala (Ravintola Hellä - Tampere 21.12.2007)
18. For Selena and Sin (Ravintola Hellä - Tampere 21.12.2007)
19. Beautiful Betrayal (Ravintola Hellä - Tampere 21.12.2007)
20. Velcra (Ravintola Hellä - Tampere 17.1.2007)
21. The Huligans (Klubi - Tampere 25.1.2008)
22. Havana Black (Klubi - Tampere 25.1.2008)
23. Cosmo Jones Beat Machine (Klubi - Tampere 15.2.2008)
24. Absoluuttinen Nollapiste (Klubi - Tampere 15.2.2008)
25. Rhythm Bothers (Paapan Kapakka 31.1.2008
26. Ultramayhem (Inferno - Jyväskylä 22.2.2008)
27. The Black League (Redneck - Jyväskylä 22.2.2008)
28. Havana Black (Redneck - Jyväskylä 22.2.2008)
29. Ville Ahonen & Jani Hietanen (Klubi - Tampere 1.3.2008)
30. Kauko Röyhkä & Riku Mattila (Klubi - Tampere 1.3.2008)
31. Shake (Virgin Oil - Helsinki 7.3.2008)
32. Havana Black (Virgin Oil - Helsinki 7.3.2008)
33. Kauko Röyhkä & Riku Mattila (Sirkus - Hämeenlinna 28.3.2008)
34. Lunk (Rock Town - Hämeenlinna 28.3.2008)
35. Astrid Swan (Klubi - Tampere 9.4.2008)
36. Anna Järvinen (Klubi - Tampere 9.4.2008)
37. Sväng (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 10.4.2008)
38. J. Jyrkänkoski Bluetone & Jukka Gustavson + Jukka Mäkinen (Telakka 9.5.2008)
39. Bluesbone (Teatterikahvila Kivi - Tampere 15.5.2008)
40. Moonsorrow (Ravintola Hellä - Tampere 16.5.2007)
41. Bobby Radcliff (Teatterikahvila Kivi - Tampere 22.5.2008)
42. Galaxy Riders (Music Bar Amadeus - Tampere 18.6.2008)
43. Foxy Flammable (Music Bar Amadeus - Tampere 18.6.2008)
44. Kauko Röyhkä & Riku Mattila (Tammerfest, keskustorin teltta - Tampere 9.7.2008)
45. Scandinavian Music Group (Tammerfest, Pakkahuone - Tampere 10.7.2008)
46. Body (Tammerfest, Klubi - Tampere 10.7.2008)
47. Von Hertzen Brothers (Tammerfest, Pakkahuone - Tampere 10.7.2008)
48. Martin Alvarado (Frenckellin sisäpiha - Tampere 31.7.2008)
49. Grand Slam (Pakkahuone - Tampere 15.8.2008)
50. Eleanoora Rosenholm (Porin teatteri 30.8.2008)
51. Kuusumun Profeetta (Porin teatteri 30.8.2008)
52. Ville Särmän Illuusio (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 6.9.2008)
53. Forest & Crispian (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 6.9.2008)
54. Joose Keskitalo & Kolmas Maailmanpalo (Telakka - Tampere 6.9.2008)
55. Alpo ja Tomi (Klubi - Tampere 6.9.2008)
56. Rättö & Lehtisalo (Klubi - Tampere 6.9.2008)
57. Familjen (Klubi - Tampere 6.9.2008)
58. Anssi Tikanmäen Filmiorkesteri - Juha (Pakkahuone - Tampere 11.9.2008)
59. Alamaailman Vasarat (Klubi - Tampere 11.9.2008)
60. RinneRadio (Klubi - Tampere 11.9.2008)
61. Pauli Hanhiniemi & Hehkumo (LunaRock I, Pakkahuone - Tampere 17.9.2008)
62. Nightingales (LunaRock I, Pakkahuone - Tampere 17.9.2008)
63. PULSE - Tribute To Pink Floyd (Klubi - Tampere 18.9.2008)
64. Maailmantango-festivaali (Pakkahuone & Klubi 19.-21.9.2008)
65. Nieminen & Litmanen (Yo-talo - Tampere 24.9.2008)
66. Eleanoora Rosenholm (Yo-talo - Tampere 24.9.2008)
67. White Flame (Yo-talo - Tampere 25.9.2008)
68. Manzana (Yo-talo - Tampere 25.9.2008)
69. Stringpurée Band (Klubi - Tampere 2.10.2008)
70. Pasborg's ODESSA 5 (Denmark) (Klubi - Tampere 2.10.2008)
71. Scripe (Klubi - Tampere 14.10.2008)
72. Rain Diary (Klubi - Tampere 14.10.2008)
73. Silhuetti (Klubi - Tampere 14.10.2008)
74. The Body (Klubi - Tampere 14.10.2008)
75. Beat Less (Klubi - Tampere 14.10.2008)
76. Manzana (Klubi - Tampere 14.10.2008)
77. Carlos del Junco & Wang Dang Dudes (Teatterikahvila Kivi - Tampere 16.10.2008)
78. Carlos del Junco & Wang Dang Dudes (Telakka - Tampere 22.10.2008)
79. Paavo Ranisen muistokonsertti - Paappas Group, Matti Heinivahon Johtokunta, Jazztet, Nokia Big Band (Hällä-näyttämö - Tampere 26.10.2008)
80. Jouni Hokkanen Quintet (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 29.10.2008)
81. Black Motor (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 29.10.2008)
82. Esa Pietilä Four Stream (27th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 31.10.2008)
83. Aki Rissanen - Robin Verheyen Duo (27th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 31.10.2008)
84. Niklas Winter (27th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 31.10.2008)
85. Iiro Rantala New Trio (27th Tampere Jazz Happening, Klubi 31.10.2008)
86. Unit (27th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 1.11.2008)
87. Halme Prospect (27th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 1.11.2008)
88. The Stance Brothers (27th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 1.11.2008)
89. Goonyn muistojamit - Jazz von Frenckell, PirSKe Jazz Band, Antti Aitaneva Quartet, Matti Heinivahon Johtokunta (Laterna - Tampere 11.11.2008)
90. Wang Dang Dudes (Paapan Kapakka - Tampere 11.11.2008)
91. Matti Heinivahon Johtokunta (Paappa - Tampere 25.11.2008)
92. Hi-Lo&InBetween (Klubi - Tampere 28.11.2008)
93. Kiki Pau (Klubi - Tampere 28.11.2008)
94. Eleanoora Rosenholm (Klubi - Tampere 28.11.2008)
95. Ernie Hammes & Uptown Players (Hällä-näyttämö - Tampere 9.12.2008)
96. Tritowners (Paapan Kapakka - Tampere 18.12.2008)
97. Ta-Tu (Paapan Kapakka - Tampere 8.1.2009)
98. The Steam (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 9.1.2009)
99. Serafiina Four (Paapan Kapakka - Tampere 22.1.2009)
100. Gilda & Jazztet (Paapan Kapakka - Tampere 23.1.2009)
101. Jazzjamit (Kahvila Valo - Tampere 28.1.2009)
102. Jukka Mäkinen, Jo' Buddy, Alaska Kalanen (Kivi - Tampere 29.1.2009)
103. Eeva Kontu Groove (Paapan Kapakka - Tampere 31.1.2009)
104. Black Motor & co (Kulttuurikahvila Hertta - Tampere 2.2.2009)
105. Aapo Heinonen Trio (Paapan Kapakka - Tampere 3.2.2009)
106. Jazzjamit (Paapan Kapakka - Tampere 4.2.2009)
107. Big House (Paapan Kapakka - Tampere 6.2.2009)
108. Hi-Lo&InBetween (Pub Huurupiilo - Tampere 7.2.2009)
109. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 9.2.2009)
110. Trading Fours (Paapan Kapakka - Tampere 10.2.2009)
111. Two Timers (Teatterikahvila Kivi - Tampere 12.2.2009)
112. Tri O. Karma & Ruutinkeksijät (Pub Huurupiilo - Tampere 14.2.2009)
113. BluesLovers-jamit "Mardi Gras in New Orleans" (Yo-talo - Tampere 17.2.2009)
114. Henri Marjamäki & Friends (Paapan Kapakka - Tampere 18.2.2009)
115. Emma Salokoski Ensemble (Klubi - Tampere 20.2.2009)
116. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 23.2.2009)
117. Husband plays Pekka Pohjola (Yo-talo - Tampere 25.2.2009)
118. J. Leino & the Bluestroyers (Teatterikahvila Kivi - Tampere 26.2.2009)
119. Röyhkä ja Rättö ja Lehtisalo (Yo-talo - Tampere 27.2.2009)
120. Blues Company (Pub Huurupiilo - Tampere 28.2.2009)
121. Steve Slept (Klubi - Tampere 28.2.2009)
122. The Souls (Klubi - Tampere 2.3.2009)
123. Danko Jones (Klubi - Tampere 2.3.2009)
124. Aapo Heinonen Trio (Paapan Kapakka - Tampere 3.3.2009)
125. Jazzjamit (Paapan Kapakka - Tampere 4.3.2009)
126. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 9.3.2009)
127. Gene Taylor Band (Teatterikahvila Kivi - Tampere 12.3.2009)
128. BluesLovers-jamit ”Ladies sing the Blues” (Yo-talo - Tampere 17.3.2009)
129. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 23.3.2009)
130. Jazzjamit (Kahvila Valo - Tampere 25.3.2009)
131. Baby Boy Varhama & The Jinx (Teatterikahvila Kivi - Tampere 26.3.2009)
132. Shannon Rowley (Telakka - Tampere 27.3.2009)
133. Black Motor & TACO BELLS (Kulttuurikahvila Hertta - Tampere 30.3.2009)
134. Jazzjamit (Paapan Kapakka - Tampere 1.4.2009)
135. R. J. Mischo Band (Teatterikahvila Kivi - Tampere 2.4.2009)
136. Soulfallen (Yo-talo - Tampere 2.4.2009)
137. iRonica (Yo-talo - Tampere 2.4.2009)
138. Heikki Silvennoinen, Jukka Gustavson & Pepe Ahlqvist (Sorsapuistosali 3.4.2009)
139. Gypsy Swing Kick (Kulttuurikahvila Hertta - Tampere 3.4.2009)
140. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 6.4.2009)
141. Akustinen "Open Stage" Maitolava Klubi (Ravintola Artturi - Tampere 7.4.2009)
142. Underground Groovement (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 8.4.2009)
143. Last Calls (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 8.4.2009)
144. Low Life Rock´N´Roll Philosophers (Korjaamon Baari - Helsinki 10.4.2009)
145. Kuusumun Profeetta (Korjaamon Baari - Helsinki 10.4.2009)
146. The Steam (Pub Kujakolli - Tampere 11.4.2009)
147. Goon (Vastavirta-Klubi - Tampere 11.4.2009)
148. Last Calls (Vastavirta-Klubi - Tampere 12.4.2009)
149. Underground Groovement (Vastavirta-Klubi - Tampere 12.4.2009)
150. Brups (Ravintola Amarillo - Vaasa 14.4.2009)
151. The Nipples (Ravintola Amarillo - Vaasa 14.4.2009)
152. The Organ Traders (Paapan Kapakka - Tampere 15.4.2009)
153. Naisten "Open Stage" Maitolava Klubi (Ravintola Artturi - Tampere 16.4.2009)
154. Villieläin (Ravintola Hellä - Tampere 17.4.2009)
155. Razorblend (Pub Dog's Home - Tampere 18.4.2009)
156. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 20.4.2009)
157. Silver Moth (Ravintola Hellä - Tampere 23.4.2009)
158. Sparzanza (Ravintola Hellä - Tampere 23.4.2009)
159. Enemynside (Ravintola Hellä - Tampere 24.4.2009)
160. Blaze Bailey (Ravintola Hellä - Tampere 24.4.2009)
161. Nurkostam (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 25.4.2009)
162. Pelle Miljoona (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 25.4.2009)
163. Dead Bobrikov plays Dead Kennedys (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 25.4.2009)
164. ”Versoava ruumis, vuorilla tuulee” -tanssiesitys (Klubi - Tampere 26.4.2009)
165. ”Kaksine” -tanssiesitys (Klubi - Tampere 26.4.2009)
166. Tanssijamit (Klubi - Tampere 26.4.2009)
167. Black Motor with Verneri Pohjola & Tiitus Petäjäniemi (Kulttuurikahvila Hertta - Tampere 27.4.2009)
168. Jazz von Frenckell (Ravintola Laterna - Tampere 28.4.2009)
169. Trading Fours (Ravintola Laterna - Tampere 28.4.2009)
170. Gilda Kallonen (Ravintola Laterna - Tampere 28.4.2009)
171. Jeena Rancken (Ravintola Laterna - Tampere 28.4.2009)
172. Mambo Taxi (Paapan Kapakka - Tampere 28.4.2009)
173. Cool Quartet (Paapan Kapakka - Tampere 29.4.2009)
174. Control plays Clash (Kulttuurikahvila Hertta - Tampere 30.4.2009)
176. For Selena and Sin (Music Bar Sputnik - Tampere 2.5.2009)
177. Manzana (Music Bar Sputnik - Tampere 2.5.2009)
178. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 4.5.2009)
179. Aapo Heinonen Trio (Paapan Kapakka - Tampere 5.5.2009)
180. Jazzjamit (Paapan Kapakka - Tampere 6.5.2009)
181. The Flying Dutchman Jazz Quartet (Paapan Kapakka - Tampere 7.5.2009)
182. Marko Syrjäläinen (Kulttuurikahvila Hertta - Tampere 9.5.2009)
183. Satumaa - Suomalaisen iskelmän kultaiset vuodet (1930-1969) (Klubi 12.5.2009)
184. J. Jyrkänkoski Bluesband & Harri Marstio (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 14.5.2009)
185. J. Jyrkänkoski Bluesband & Jukka Mäkinen (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 14.5.2009)
186. Deaf Saint (Pub Dog's Home - Tampere 16.5.2009)
187. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 18.5.2009)
188. Antón Jiménez (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 20.5.2009)
189. Aortaorta (Pispalan 28. karnevaalit - Tampere 23.5.2009)
190. Naiskuoro Pispalan Tellus (Pispalan 28. karnevaalit - Tampere 23.5.2009)
191. Heikki Salo (Pispalan 28. karnevaalit - Tampere 23.5.2009)
192. Black Motor (Pispalan 28. karnevaalit - Tampere 23.5.2009)
193. Tapani Tyrväisen Iskelmä-Combo (Pispalan 28. karnevaalit - Tampere 23.5.2009)
194. Hásputri (Pispalan 28. karnevaalit - Tampere 23.5.2009)
195. Black Motor + Heikki J. Heinonen, Tiitus Petäjäniemi & Rauli Rantanen (Kulttuurikahvila Hertta – Tampere 25.5.2009)
196. Jazzjamit (Kahvila Valo - Tampere 27.5.2009)
197. Matti Heinivahon Johtokunta (Paapan Kapakka - Tampere 27.5.2009)
198. Jalava (Klubi - Tampere 28.5.2009)
199. Kaseva (Klubi - Tampere 28.5.2009)
200. Jamit (Amadeus Music Bar - Tampere 31.5.2009)
201. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 1.6.2009)
202. Horse Power (Night Bricks - Tampere 7.6.2009)
203. GigShot plays Queen (Music Bar Sputnik - Tampere 9.6.2009)
204. Boogie Woogie Kings plays AC-DC (Night Bricks - Tampere 11.6.2009)
205. Messengers (Tammerkoski laiva - Tampere 12.6.2009)
206. Trio Potslojo (Rajaportin sauna - Tampere 13.6.2009)
207. Hásputri (Rajaportin sauna - Tampere 13.6.2009)
208. Freakdom jamit (Kujakolli - Tampere 13.6.2009)
209. SnoWhite (Vastavirta-Klubi - Tampere 13.6.2009)
210. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 15.6.2009)
211. Beat Less (Klubi - Tampere 16.6.2009)
212. Matti Heinivahon Johtokunta & Monica Aspelund (Paapan Kapakka 17.6.2009)
213. Black Motor with Otto Eskelinen & Tuomas Eriksson (Hertta 23.6.2009)
214. Aapo Heinonen Trio (Paapan Kapakka - Tampere 23.6.2009)
215. PULSE - Tribute to Pink Floyd (Apollo Live Club - Helsinki 24.6.2009)
216. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 29.6.2009)
217. Röyhkä, Rättö & Lehtisalo (Tammerfest, Klubi - Tampere 8.7.2009)
218. Led Zeppelin Tribute (Music Bar Amadeus - Tampere 9.7.2009)
219. Jamit (Pub Huurupiilo - Tampere 13.7.2009)
220. Aapo Heinonen Quartet feat. Veikki Virkajärvi (Paappa - Tampere 16.10.2009)
221. Kahden miehen Galaxy (Seppo Kantonen & Joonas Riippa) (28th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 30.10.2009)
222. Aaltonen - Laine Power Duo (28th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 30.10.2009)
223. Gustavson - Björkenheim Quartet (28th Tampere Jazz Happening, Kulttuuritalo Telakka 30.10.2009)
224. Timo Lassy Band (28th Tampere Jazz Happening, Klubi 30.10.2009)
225. Lomo (LunaRock II, Klubi - Tampere 19.11.2009)
226. Ketunnenät (LunaRock II, Klubi - Tampere 19.11.2009)
227. Viimeinen Myyntipäivä (LunaRock II, Klubi - Tampere 19.11.2009)
228. Neljäs Avain (LunaRock II, Klubi - Tampere 19.11.2009)
229. Kuusumun Profeetta (Yo-talo - Tampere 21.11.2009)
230. PULSE - Tribute to Pink Floyd (Klubi - Tampere 28.1.2010)
231. Viimeinen Myyntipäivä (Ravintola Peyton Place - Tampere 20.2.2010)
232. Aapo Heinonen Quintet (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 24.3.2010)
233. Ta-Tu featuring Antti Rissanen (Paapan Kapakka - Tampere 27.5.2010)
234.-235 Ta-Tu featuring Ted Curson (Paapan Kapakka - Tampere 17.-18.6.2010)
236. Viimeinen Myyntipäivä (Ravintola Peyton Place - Tampere 19.6.2010)
237. Strandberg Band feat. Paul Jackson (Paapan Kapakka - Tampere 15.7.2010)
238. Matti Heinivahon Johtokunta feat. Juli Wood (Paapan Kapakka - Tampere 16.7.2010)
239. & 240. Reunion (Paapan Kapakka - Tampere 4.-5.8.2010)
241. Rhythm Brothers (Paapan Kapakka - Tampere 6.8.2010)
242. Aapo Heinonen Quartet (Paapan Kapakka - Tampere 13.8.2010)
243. Betoniblondi (Rojal Festifal, Ikurin Virelä - Tampere 4.9.2010)
244. Royal Destruction (Rojal Festifal, Ikurin Virelä - Tampere 4.9.2010)
245. Viimeinen Myyntipäivä (Rojal Festifal, Ikurin Virelä - Tampere 4.9.2010)
246. Kuninkaallinen Woitelu (Rojal Festifal, Ikurin Virelä - Tampere 4.9.2010)
247. Johtokunta & Markku Johansson (Paapan Kapakka - Tampere 16.9.2010)
248. Wäinö Lakki (Pub Kujakolli - Tampere 17.9.2010)
249. Aapo Heinonen Trio (Paapan Kapakka - Tampere 5.10.2010)
250. Viimeinen Myyntipäivä (Ravintola Peyton Place - Tampere 9.10.2010)
251. Ta-Tu featuring Riku Niemi (Paapan Kapakka 28.10.2010)
252. Aapo Heinonen Trio (Paapan Kapakka - Tampere 2.11.2010)
253. Pimeyden kajo (Vastavirta Klubi - Tampere 17.11.2010)
254. Norna (Vastavirta Klubi - Tampere 17.11.2010)
255. LateXjesuS (Vastavirta Klubi - Tampere 17.11.2010)
256. Pimeyden kajo (DarkSide Club - Helsinki 20.11.2010)
257. The Physicists (DarkSide Club - Helsinki 20.11.2010)
258. LateXjesuS (DarkSide Club - Helsinki 20.11.2010)
259. MPT-Trio (LunaRock III, Klubi - Tampere 25.11.2010)
260. Madelaine and the Mother's Invasion (LunaRock III, Klubi - Tampere 25.11.2010)
261. Dr. Jekyll and Mr. Hyde (LunaRock III, Klubi - Tampere 25.11.2010)
262. White Flame (LunaRock III, Klubi - Tampere 25.11.2010)
263. Reckless Love (LunaRock III, Klubi - Tampere 25.11.2010)
264. Viimeinen Myyntipäivä (LunaRock III, Klubi - Tampere 25.11.2010)
265. Brian Melvin Trio / Brian-Ji (Paapan Kapakka - Tampere 1.12.2010)
266. Brian Melvin Trio / Brian-Ji (Hällä-Näyttämö - Tampere 2.12.2010)
267. Vaasa Jazz Clubin jamit (Pub O'Malley's - Vaasa 30.12.2010)
268. Henri Marjamäki Trio (Paapan Kapakka - Tampere 19.1.2011)
269. Antti Sarpila with Tampere Swing Connection (Paapan Kapakka - Tampere 25.1.2011)
270. Pro Hämeenkatu 10 (Klubi - Tampere 26.1.2011)
271. PULSE - Tribute To Pink Floyd (Klubi - Tampere 28.1.2011)
272. Aapo Heinonen Trio (Paapan Kapakka - Tampere 1.2.2011)
273. Jazzjamit (Paapan Kapakka - Tampere 2.2.2011)
274. Valon jazzjamit (Kahvila Valo - Tampere 4.2.2011)
275. Pseudo-Jazz (Salhojankadun Pub - Tampere 19.2.2011)
276. Flying Dutchman Quartet (Paapan Kapakka - Tampere 24.2.2011)
277. Strandberg Project (Telakka - Tampere 25.2.2011)
278. Aapo Heinonen Trio (Paapan Kapakka - Tampere 1.3.2011)
279. Aapo Heinonen & Teija Sotikoff (Paappa 3.5.2011)
280. Viimeinen Myyntipäivä (Ravintola Peyton Place - Tampere 7.5.2011)
281. Aapo Heinonen Quintet (Paapan Kapakka - Tampere 18.5.2011)
282. Kierikki Quintet (Paapan Kapakka - Tampere 18.5.2011)
283. Fours (Paapan Kapakka - Tampere 6.7.2011)
284. Fours (Paapan Kapakka - Tampere 9.7.2011)
285. Fours (Mustalahden satama 14.7.2011)
286. Jekkupatteri (Lempäälä 16.7.2011)
287. Masa & Iilimarot (Lapua 23.7.2011)
288. Viimeinen Myyntipäivä (Lapua 23.7.2011)
289. Ted Curson & Juli Wood Quintet (Paapan Kapakka - Tampere 4.8.2011)
290. PirSKe Jazz Band (Paapan Kapakka - Tampere 16.8.2011)
291. Henri Marjamäki Band (Paapan Kapakka - Tampere 16.8.2011)
292. Eppi Raivion muistojamit (Paapan Kapakka - Tampere 16.8.2011)
293. Huusari / Heermann / Ahjokoski (Viikinsaari 20.8.2011)
294. Turku Swing Band feat. Matti Heinivaho & Sonja Lumme (Viikinsaari - 20.8.2011)
295. State Of Perfection (Pub O'Hara's - Tampere 3.9.2011)
296. Jekkupatteri (Ravintola Peyton Place - Tampere 10.9.2011)
297. Tanguedia Quintet (Maailmantango, Kulttuuritalo Telakka - Tampere 16.9.2011)
298. Jekkupatteri (Hotelli-Ravintola Liera - Ruovesi 17.9.2011)
299. Viimeinen Myyntipäivä (Ravintola Peyton Place - Tampere 8.10.2011)
300. Aapo Heinonen Quintet (Paapan Kapakka - Tampere 12.10.2011)
301. Jekkupatteri (Sahalahden Krouvi - Kangasala 4.11.2011)
302. LOMO (LunaRock IV, Yo-talo - Tampere 23.11.2011)
303. Los Hombres (LunaRock IV, Yo-talo - Tampere 23.11.2011)
304. RockWalli (LunaRock IV, Yo-talo - Tampere 23.11.2011)
305. Hauli Bros (LunaRock IV, Yo-talo - Tampere 23.11.2011)
306. Aapo Heinonen Quartet (Paapan Kapakka - Tampere 30.11.2011)
307. Ageness (Yo-talo - Tampere 13.1.2012)
308. Jeavestone (Yo-talo - Tampere 13.1.2012)
309. Kaamos (Yo-talo - Tampere 13.1.2012)
310. PULSE - Tribute To Pink Floyd (Pakkahuone - Tampere 21.1.2012)
311. Aapo Heinonen Quintet (Paapan Kapakka - Tampere 1.2.2012)
312. Takala Project (Klubi - Tampere 5.2.2012)
313. Tintti & Jammi Humalamäki Mainstream (Klubi - Tampere 5.2.2012)
314. Tuppu Orrenmaa Band (Klubi - Tampere 5.2.2012)
315. Jekkupatteri (Peyton Place - Tampere 18.2.2012)
316. Sokea Piste (Vastavirta-Klubi - Tampere 19.2.2012)
317. Circle (Vastavirta-Klubi - Tampere 19.2.2012)
318. PULSE - Himmelskibet / Avaruuslaiva (Pakkahuone - Tampere 10.3.2012)
319. Jekkupatteri (Pub 66 - Virrat 23.3.2012)
320. Markku Petander @ GTR-Tour Festival (Pakkahuone - Tampere 31.3.2012)
321. Jari Yliaho @ GTR-Tour Festival (Pakkahuone - Tampere 31.3.2012)
322. Jartse Tuominen @ GTR-Tour Festival (Pakkahuone - Tampere 31.3.2012)
323. Marzi Nyman @ GTR-Tour Festival (Pakkahuone - Tampere 31.3.2012)
324. Erja Lyytinen @ GTR-Tour Festival (Pakkahuone - Tampere 31.3.2012)
325. Heikki Silvennoinen @ GTR-Tour Festival (Pakkahuone - Tampere 31.3.2012)
326. GTR-Tour Festival jamit @ GTR-Tour Festival (Pakkahuone - Tampere 31.3.2012)
327. Bingo Wings (Klubi - Tampere 4.4.2012)
328. Atatürk Band (Klubi - Tampere 4.4.2012)
329. Kiveskives (Klubi - Tampere 4.4.2012)
330. Rättö ja Lehtisalo (Klubi - Tampere 4.4.2012)
331. Jekkupatteri (Kurun Kievari - Ylöjärvi 14.4.2012)
332. Pekka Pohjola Group (Pakkahuone - Tampere 20.4.2012)
333. Frank Zappa Memorial Pancake Breakfast (Klubi - Tampere 20.4.2012)
334. Miles Behind (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 2.5.2012)
335. Jekkupatteri (Bar Vikkula - Tampere 16.5.2012)
336. FM Kuula (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 22.5.2012)
337. Ketunnenät (Kulttuurikahvila Hertta - Tampere 23.5.2012)
338. Roll (Pirkonhovi - Tampere 26.5.2012)
339. Hermo (Pirkonhovi - Tampere 26.5.2012)
340. Viimeinen Myyntipäivä (Pirkonhovi - Tampere 26.5.2012)
341. Jekkupatteri (Ravintola Vonkamies - Kuhmoinen 9.6.2012)
342. Diana Drathen and Kuminaidoo (Amadeus Music Bar - Tampere 13.6.2012)
343. Five Comets (Pimeesalmi - Ylöjärvi 22.6.2012)
344. Five Comets (Ruoveden satama - Ruovesi 23.6.2012)
345. Heidi Bergbacka, Vince White Flame & Klaus Wirzenius (Amadeus Music Bar - Tampere 27.6.2012)
346. Serafiina Five (Paapan Kapakka - Tampere 30.6.2012)
347. BigHouse with Juli Wood (Ravintola Viikinsaari - Tampere 6.7.2012)
348. Matti Heinivahon Johtokunta featuring Juli Wood (Ravintola Viikinsaari - Tampere 6.7.2012)
349. Kauko Röyhkä & Narttu (Tammerfest, Yo-talo - Tampere 11.7.2012)
350. Devil Box (Savulohirock, Telakka - Tampere 20.7.2012)
351. Joe Vestich (Savulohirock, Telakka - Tampere 20.7.2012)
352. Etni (Savulohirock, Telakka - Tampere 20.7.2012)
353. Seremonia (Savulohirock, Telakka - Tampere 20.7.2012)
354. Lighthouse (Suomirok-rok, Lapua 21.7.2012)
355. Paha Tapa (Suomirok-rok, Lapua 21.7.2012)
356. Viimeinen Myyntipäivä (Suomirok-rok, Lapua 21.7.2012)
357. Diana Drathen and Kuminaidoo (Pub Dog's Home - Tampere 28.7.2012)
358. Kauko Röyhkä & Narttu (Mustalahden satama - Tampere 3.8.2012)
359. Rumba Tre (Ilves Amarillo - Tampere 8.8.2012)
360. ThE PhysicistS (Yo-talo - Tampere 10.8.2012)
361. Fear of Domination (Yo-talo - Tampere 10.8.2012)
362. Black Light Discipline (Yo-talo - Tampere 10.8.2012)
363. Marchland (Jack the Rooster - Tampere 16.8.2012)
364. Anthriel (Jack the Rooster - Tampere 16.8.2012)
365. Viimeinen Myyntipäivä (Kurun Kievari - Ylöjärvi 18.8.2012)
366. Diana Drathen and Kuminaidoo (Jack the Rooster - Tampere 23.8.2012)
367. The CowerPoint (ChiliRock, Laikunlava - Tampere 24.8.2012)
368. Angie Pohja & Eki Vilén (Bar K - Tampere 1.9.2012)
369. Strandberg Project (Doo-Bop Club - Vaasa 8.9.2012)
370. Maailmantango-festivaali - 3 runoilijaa & 3 maailmaa (Telakka - Tampere 14.9.2012)
371. PERFO! Kolme performanssia (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 15.9.2012)
372. Tango-kabaree Yksin (Kulttuuritalo Telakka 16.9.2012)
373. Duo Mattila & Moisseinen (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 16.9.2012)
374. Trio Wanha Svengi & Henrik Perelló (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 16.9.2012)
375. Línea 9 Tango (Kulttuuritalo Telakka - Tampere 16.9.2012)
376. Bounce The Rump Club (Kujakolli - Tampere 22.9.2012)
377. Viimeinen Myyntipäivä (Ravintola Peyton Place - Tampere 29.9.2012)
378. Con Trane (Klubi - Tampere 5.10.2012)
379. Hidria Spacefolk (Klubi - Tampere 5.10.2012)
380. Kina (Pub Dog's Home - Tampere 12.10.2012)
381. Noora Tommila & Ilona Jokinen (Klubi - Tampere 12.10.2012)
382. Kauko Röyhkä & Narttu (Klubi - Tampere 12.10.2012)
383. Ruunien Ruunat (Kujakolli - Tampere 19.10.2012)
384. XL (31st Tampere Jazz Happening, Klubi - Tampere 4.11.2012)
385. Adam Rudolph & Go: Organic Orchestra (31st Tampere Jazz Happening, Klubi - Tampere 4.11.2012)
386. Neljäs Avain (LunaRock V, Ruusan Kahvila - Tampere 21.11.2012)
387. Kruununtausta (LunaRock V, Ruusan Kahvila - Tampere 21.11.2012)
388. Jukka Törmä (LunaRock V, Ruusan Kahvila - Tampere 21.11.2012)

Concerts, which I have videotaped:

https://www.youtube.com/user/JukkaTarvonen/videos

Qualifications & Certifications

Lääkintämieskurssi

Lääkintämieskurssi

Sibelius-Akatemia / Sibelius Academy (10/1994-12/1996)

Eurajoen kristillinen opisto (3/1993-4/1994)

Tampereen Yliopisto / University of Tampere (1982-1990)

Pirkanmaan musiikkiopisto (9/1987-5/1990)

Kuula-opisto (Vaasa 8/1985-5/1987)

Lappfjärds Folkhögskola / Lapväärtin Kansanopisto (12/1985-5/1987)

Onkilahden lukio (8/1978-5/1981) Vaasa

Skillpages has been acquired by Bark.com!

Bark.com is pioneering the way people find local services. Skillpages is the world’s premier directory of service providers.

Find out more


Are you sure that you want to leave?